Snížení energetické náročnosti sportovní haly Dobříš
25.5.2020
Opatření Holasovice
21.5.2020

Objednatel: Město Benešov

Dokončení: 2021


Jedná se o novostavbu parkovacího domu v ulici Nádražní se zastavěnou plochou 2.073 m2. Parkovací dům má 4 úrovně parkovacích ploch se 185 parkovacími stáními a boxy pro uschování 48 ks kol.

Nosná konstrukce je prefabrikovaný skelet se základním příčným systémem na rozpětí cca 17 m. Založení nosné konstrukce je vzhledem k zatěžovacím silám a geologii na velkoprůměrové vrtané piloty s rozšířením v horní části a úpravou pro kotvení sloupů.

Fasáda parkovacího domu je uzavřena plnou stěnou z železobetonových panelů ze 3 stran (severní, západní a jižní), na východní straně do ulice Nádražní je navržena otevřená fasáda s parapetními panely a výplní z ocelových sítí Carlstahl, sloužící k provětrání parkovacího domu. Část fasády je navržena jako zelená fasáda z popínavých rostlin na ocelových sítích.

Parkovací systém je automatický s inteligentním platebním terminálem, detekcí obsazenosti míst a přenosem informací do centrálního informačního systému města Benešov. Boxy pro kola umožňují 24 h bezobslužný provoz s uzamykáním elektronickým systémem a s dálkovým přístupem k informacím o provozu.